Aktualności

 1. Aktualność

  Odeszła Joanna Figura

  Z głębokim smutkiem żegnamy naszą zmarłą koleżankę, pielęgniarkę anestezjologiczną Joannę Figurę, która odeszła za szybko.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Profesor Jacek Jassem laureatem Nagrody Zaufania „Złoty Otis”

  Profesor Jacek Jassem, kierujący Kliniką Onkologii i Radioterapii, został laureatem tegorocznej Nagrody Zaufania „Złoty Otis” w kategorii „Lekarz i Społecznik”.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Nieczynny punkt Sekcji Dokumentacji

  W dniach 23-24 stycznia 2020 punkt Sekcji Dokumentacji w CMI będzie nieczynny z uwagi na remont. Wszyscy zainteresowani zostaną obsłużeni w punkcie Sekcji Dokumentacji w budynku nr 4 przy ul. Dębinki 7.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Dyrektor naczelny UCK Menedżerem Roku 2019

  Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, został nagrodzony tytułem Menedżera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia w konkursie organizowanym przez wydawnictwo medyczne Termedia.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Pionierska metoda implantacji stymulatora serca u dzieci

  W UCK wykonano operację kardiochirurgiczną, polegającą na implantacji elektrod epikardialnych (nasierdziowych) u dziecka bez wykonywania sternotomii - bez otwarcia klatki piersiowej pacjenta. To pierwsza tego typu operacja w Polsce.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne szpitalem bez papierosa

  Walka z nowotworami odbywa się na kilku frontach. Jednym z nich jest uświadamianie społeczeństwa, jak wielki wpływ na zachorowanie na raka, a także na wyniki jego leczenia, ma palenie papierosów.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatne badanie USG w kierunku tętniaka aorty brzusznej

  W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym trwa „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. Przebadano już ponad 450 pacjentów. Program zakończy się w 2020 roku.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej