Aktualności

 1. Aktualność

  Nasi pracownicy zostali wyróżnieni za osiągnięcia w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta

  Aleksandra Dulkiewicz w poniedziałek, 21 października, wręczyła Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników gdańskiej służby zdrowia - za wybitne osiągnięcia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  EASO COMs Summit 2019

  Pierwszy w Polsce zjazd centrów leczenia otyłości z całej Europy EASO COMs odbył się 10-11. października br. w Gdańsku. UCK był jednym z gospodarzy wydarzenia.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Prof. Jacek Jassem w Zespole Doradczym przy Misji Nowotworów Komisji Europejskiej

  Profesor Jacek Jassem, ordynator Kliniki Onkologii i Radioterapii UCK otrzymał nominację do Zespołu Doradczego przy Misji Nowotworów (Assembly for the Mission of Cancer) w Komisji Europejskiej.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Poprawa wykrywalności raka płuc - dofinansowanie z MZ

  10 października 2019 Uniwersyteckie Centrum Kliniczne podpisało z Ministerstwem Zdrowia umowę na kwotę ponad 3 mln zł, której celem jest poprawa wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Bezpłatne badanie USG w kierunku tętniaka aorty brzusznej

  W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym trwa „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. Przebadano już ponad 450 pacjentów. Program zakończy się w 2020 roku.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Szkoła Rodzenia - Uniwersytet dla Rodziców w UCK

  Nazwa „Uniwersytet dla Rodziców” wiele mówi o naszym projekcie, który nie jest tradycyjną szkołą rodzenia. Program powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie kadry położnych i pielęgniarek z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Głównym założeniem "Uniwersytetu dla rodziców" jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  UCK najbardziej innowacyjnym szpitalem w Polsce

  10 stycznia z rąk Ministra Zdrowia, podczas oficjalnej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odebraliśmy nagrodę w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital" .

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej