Aktualności

 1. Aktualność

  Prezydent Gdańska przyznała nagrody za opiekę i walkę o zdrowie

  Dwie reprezentantki UCK - Anna Lignowska i dr Beata Papiernik - otrzymały Nagrody Prezydent Miasta Gdańska dla pracowników gdańskiej ochrony zdrowia.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Zmarł prof. Piotr Lass

  Z głębokim smutkiem informujemy, że 22 października 2021 r. zmarł prof. dr hab. Piotr Lass. Składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia Rodzinie oraz Najbliższym.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Nagrody Rynku Zdrowia przyznane. Wśród laureatów dyrektor naczelny UCK

  Jakub Kraszewski znalazł się wśród laureatów Portretów Polskiej Medycyny w kategorii Menedżer Rynku Zdrowia - placówki publiczne.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  50. przeszczep płuc w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

  - Niewiele ponad trzy lata temu, bo w lipcu 2018 roku, ogłosiliśmy pierwszy udany przeszczep płuc w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku i zapowiedzieliśmy dynamiczny rozwój tego programu - mówi dr hab. n. med. Jacek Wojarski, koordynator programu transplantacji płuc w UCK.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  110 lat historii szpitala przy ul. Dębinki w Gdańsku [VIDEO]

  Przygotowaliśmy dwa filmy prezentujące rozwój szpitala UCK - historyczny i współczesny. Pokazaliśmy jak szpital wyglądał 110 lat temu, jak się rozwijał, a także jak funkcjonuje obecnie i jakie ma plany na przyszłość!

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Różowy październik w UCK

  Październik na całym świecie uznawany jest za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. W związku z tym, 7 października, Centrum Chorób Piersi UCK, zorganizowało akcję edukacyjną „Różowy październik”, mającą zachęcić do badań profilaktycznych. Akcja skierowana była zarówno do pacjentów szpitala, jak i pracowników i współpracowników UCK.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne szpitalem bez papierosa

  Walka z nowotworami odbywa się na kilku frontach. Jednym z nich jest uświadamianie społeczeństwa, jak wielki wpływ na zachorowanie na raka, a także na wyniki jego leczenia, ma palenie papierosów.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Krajowa Sieć Onkologiczna - pilotaż na terenie woj. pomorskiego

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, w ramach rządowego programu pilotażowego Krajowej Sieci Onkologicznej, zostało wojewódzkim ośrodkiem koordynującym opiekę onkologiczną regionu.

  dowiedz się więcej