Aktualności

 1. Aktualność

  Dyrektor naczelny UCK Menedżerem Roku 2019

  Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, został nagrodzony tytułem Menedżera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia w konkursie organizowanym przez wydawnictwo medyczne Termedia.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Pionierska metoda implantacji stymulatora serca u dzieci

  W UCK wykonano operację kardiochirurgiczną, polegającą na implantacji elektrod epikardialnych (nasierdziowych) u dziecka bez wykonywania sternotomii - bez otwarcia klatki piersiowej pacjenta. To pierwsza tego typu operacja w Polsce.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Czas to życie: „Akcja serce”

  Dzięki współpracy UCK z lotnictwem wojskowym, które pomaga kardiochirurgom w dowozie organów do przeszczepu, proces ten przebiega nieporównywalnie szybciej. Na czym polega „Akcja serce”, opowiada dr Maciej Duda z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej UCK.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Spotkanie ze specjalistami z Kliniki Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii UCK

  W poniedziałek 13 stycznia o godz. 14.00 w budynku CMI odbędzie się nagranie audycji Radia Gdańsk, podczas której Joanna Matuszewska porozmawia z dr hab. Michałem Hoffmannem i dr Bogumiłem Wolnikiem z Kliniki Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii UCK

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  28. finał WOŚP zagra również dla neurologii dziecięcej

  Przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyły pełną parą. W tym roku po raz pierwszy Orkiestra zagra również dla neurologii dziecięcej.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne szpitalem bez papierosa

  Walka z nowotworami odbywa się na kilku frontach. Jednym z nich jest uświadamianie społeczeństwa, jak wielki wpływ na zachorowanie na raka, a także na wyniki jego leczenia, ma palenie papierosów.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatne badanie USG w kierunku tętniaka aorty brzusznej

  W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym trwa „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. Przebadano już ponad 450 pacjentów. Program zakończy się w 2020 roku.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej