Klinika Kardiologii
Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca
W związku z obecną sytuacją na Ukrainie wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim, w szczególności z naszymi pacjentami, ich rodzinami. Obywatele Ukrainy posiadający zaświadczenie lub stempel Straży Granicznej po przekroczeniu granicy mają prawo do bezpłatnej pomocy medycznej - kontakt do sekretariatu kliniki: tel. 58 349 28 70.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klinika Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku sprawuje kompleksową specjalistyczną opiekę nad dziećmi i dorosłymi z chorobami układu krążenia, prowadząc i koordynując zarówno diagnostykę, jak również leczenie tych chorób.
Współpracujemy z innymi jednostkami i pracowniami UCK w realizacji wspólnych procedur diagnostycznych i terapeutycznych obejmujących głównie zabiegowe leczenie wad serca, kardiomiopatii, zaburzeń rytmu czy rehabilitacji.
Głównym zadaniem Kliniki jest przygotowanie dzieci do operacyjnego leczenia wrodzonych wad serca, terapii przezskórnej wybranych wad wrodzonych serca oraz terapii za pomocą różnych metod elektrofizjologicznych.
Posiadamy kwalifikacje
oraz nowoczesnej klasy sprzęt wymagany do pełnej diagnostyki układu
krążenia u dzieci i młodzieży. Ponadto konsultujemy i
przeprowadzamy kardiologiczne zabiegi interwencyjne u dorosłych z
wrodzonymi wadami serca.
Profil leczniczy naszej Kliniki obejmuje między innymi:
wrodzone wady serca od noworodka do dorosłego – kardiologia interwencyjna
zaburzenia rytmu serca (implantacja stymulatorów serca, kardiowerterów-defibrylatorów, badanie elektrofizjologiczne oraz zabiegi ablacji, farmakoterapia)
niewydolność krążenia u dzieci
nadciśnienie płucne u dzieci.
Klinika Kardiologii
Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca prowadzi w skali ogólnoświatowej
badania ds. leczenia tętniczego nadciśnienia płucnego u dzieci,
przewlekłej niewydolności serca oraz elektroterapii u dzieci.
W jej ramach prowadzone są także badania kliniczne "Ocena skuteczności stosowania metoprololu w zapobieganiu kardiomiopatii u pacjentów z dystrofią mięśniową Duchenne'a". Strona projektu TUTAJ.