Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii
Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii jest wiodącym ośrodkiem Polski Północnej zajmującym się diagnostyką, leczeniem powszechnych i rzadkich chorób skóry, śluzówek oraz schorzeń przenoszonych drogą płciową.
W oparciu o doskonale wyszkolony personel medyczny oraz nowoczesną aparaturę Klinika prowadzi diagnostykę i leczenie zarówno powszechnych, przewlekłych chorób skóry, jak i rzadkich schorzeń, dorosłych i dzieci (Oddział Chorób Dziecięcych).
Szczególnym polem działalności Kliniki jest diagnostyka (testy alergiczne) i leczenie schorzeń alergicznych skóry (atopowego zapalenia skóry, wyprysku i innych) prowadzone zarówno w warunkach hospitalizacji w oddziale, jak i w ramach działającej przy Klinice Poradni Alergicznych Chorób Skóry. Klinika obejmuje opieką chorych z umiarkowanymi do ciężkich postaci łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów, prowadzi również kwalifikacje i leczenie biologiczne w ramach programów lekowych.
Unikalną na skalę ogólnopolską działalnością Kliniki jest diagnostyka i leczenie mastocytoz i chłoniaków skóry T-komórkowych. W Oddziale Dermatochirurgii Kliniki prowadzone jest także leczenie melanocytowych i niemelanocytowych nowotworów skóry i innych chorób wymagających leczenia chirurgicznego, zaś w ramach Poradni Dermatologicznej fototerapia chorób skóry. W Pracowni Mikologicznej prowadzona jest diagnostyka dermatofitowych i drożdżakowych infekcji skóry i błon śluzowych.
Poradnia wenerologiczna obejmuje opieką pacjentów z podejrzeniem lub rozpoznaniem chorób przenoszonych drogą płciową, w zakresie poradnictwa, kompleksowej nowoczesnej diagnostyki oraz leczenia.
Poradnia Chorób Prącia w Poradni Dermatologicznej UCK zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób zlokalizowanych w obrębie męskich zewnętrznych narządów płciowych (m.in. liszaj twardzinowy prącia, liszaj płaski, łuszczyca, niespecyficzne zapalenie żołędzi, zmiany polekowe, zapalenie żołędzi Zoona, stany przednowotworowe - choroba Bowena, erytroplazja Queyrata, bowenoid papulosis, podejrzenie raka prącia i inne). Poradnia ściśle współpracuje z częścią urologiczną - w razie konieczności pacjenci kierowani są do Poradni Chorób Prącia Poradni Urologicznej UCK Gdańsk (dr n. med. Mateusz Czajkowski).