Aktualności

 1. Aktualność

  Walka o życie prezydenta Adamowicza – podziękowanie dla zespołu

  Wszyscy przeżywamy tragiczną śmierć prezydenta Pawła Adamowicza. Dziękujemy całemu zespołowi, który walczył o Jego życie. Choć sytuacja była wyjątkowa, personel wykonywał swoje obowiązki, tak jak zwykle. Warto podkreślić, że taką walkę nasz zespół podejmuje codziennie o każdego z naszych pacjentów.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Odszedł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

  14 stycznia 2019 zmarł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, o czym poinformował lekarz naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Tomasz Stefaniak.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  21. Gdańskie Spotkania Kardiochirurgiczne

  W dniach 11-12 stycznia br. w Akademii Muzycznej w Gdańsku odbyły się 21. Gdańskie Spotkania Kardiochirurgiczne.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  UCK najbardziej innowacyjnym szpitalem w Polsce

  10 stycznia z rąk Ministra Zdrowia, podczas oficjalnej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odebraliśmy nagrodę w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital" .

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Bezpłatne badanie USG jamy brzusznej

  W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym wystartował „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W szpitalu przebadanych bezpłatnie zostanie 1700 osób. Program zakończy się w 2020 roku.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Porody na Klinicznej

  Porody przyjmowane są wciąż w szpitalu przy ul. Klinicznej. Przeprowadzka do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, jednego z najnowocześniejszych budynków szpitalnych w Polsce, planowana jest na przełomie stycznia i lutego 2019 roku.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatna kolonoskopia

  Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego polega na przeprowadzeniu kolonoskopii mającej wykryć ewentualne polipy lub nowotwory jelita grubego u osób bez objawów chorobowych. Badania są bezpłatne.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej