Aktualności

 1. Aktualność

  10. przeszczep płuc w UCK

  Program przeszczepu płuc w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym funkcjonuje już rok. Ten krótki okres wystarczył, by UCK stało się trzecim ośrodkiem pod względem ilości oraz skuteczności przeszczepiania płuc w Polsce. Właśnie wykonano 10. przeszczep tego organu.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Nowa lokalizacja Centrum Chorób Piersi UCK

  Od 1 lipca 2019 r. pacjentki Centrum Chorób Piersi UCK korzystają z nowej lokalizacji jednostki w budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, zapewniającej komfortowe warunki do kompleksowego leczenia nowotworów piersi.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Las dla Serca, Serce dla Lasu

  Dzięki współpracy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych powstał innowacyjny program rehabilitacji hybrydowej, w ramach której pacjenci z problemami o podłożu sercowo-naczyniowym korzystają z telerehabilitacji połączonej z jazdą konną oraz nordic walking.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Sezon na użądlenia

  26 czerwca br. w Klinice Alergologii i Pneumonologii UCK odbyło się uroczyste otwarcie pokoju dziennego, który został wyposażony przez organizację Soroptimist International I Klub w Gdańsku. Korzystają z niego pacjenci uczuleni na jad owadów błonkoskrzydłych.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Szkoła Rodzenia - Uniwersytet dla Rodziców w UCK

  Nazwa „Uniwersytet dla Rodziców” wiele mówi o naszym projekcie, który nie jest tradycyjną szkołą rodzenia. Program powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie kadry położnych i pielęgniarek z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Głównym założeniem "Uniwersytetu dla rodziców" jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  UCK najbardziej innowacyjnym szpitalem w Polsce

  10 stycznia z rąk Ministra Zdrowia, podczas oficjalnej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odebraliśmy nagrodę w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital" .

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatne badanie USG jamy brzusznej

  W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym wystartował „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W szpitalu przebadanych bezpłatnie zostanie 1700 osób. Program zakończy się w 2020 roku.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej