Aktualności

 1. Aktualność

  Seminarium w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych

  26 października br. w Warszawie odbędzie się seminarium, organizowane przez ABM, w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych przeznaczone dla środowiska lekarskiego - badaczy zaangażowanych w prowadzenie badań klinicznych lub planujących działalność w tym zakresie.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Nabór placówek POZ do współpracy przy programie KORDIAN

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne ogłasza nabór placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej do współpracy w ramach projektu „Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców makroregionu północnego”.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  O mammografi w TVP3

  - Niestety zgłaszalność na mammografię w Polsce cały czas jest za niska. Tymczasem mammografia to szansa dla kobiet, by wykryć nowotwór wcześniej – mówi dr hab. Elżbieta Senkus-Konefka z Centrum Chorób Piersi UCK.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Prof. Karaszewski głównym ekspertem medycznym ds. udaru w Polsce

  Profesor Bartosz Karaszewski, kierownik Katedry Neurologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i ordynator Kliniki Neurologii Dorosłych z Centrum Udarowym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego został wybrany przez Ministerstwo Zdrowia na głównego eksperta medycznego ds. udaru.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Szkoła Rodzenia - Uniwersytet dla Rodziców w UCK

  Nazwa „Uniwersytet dla Rodziców” wiele mówi o naszym projekcie, który nie jest tradycyjną szkołą rodzenia. Program powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie kadry położnych i pielęgniarek z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Głównym założeniem "Uniwersytetu dla rodziców" jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  UCK najbardziej innowacyjnym szpitalem w Polsce

  10 stycznia z rąk Ministra Zdrowia, podczas oficjalnej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odebraliśmy nagrodę w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital" .

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatne badanie USG jamy brzusznej

  W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym wystartował „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W szpitalu przebadanych bezpłatnie zostanie 1700 osób. Program zakończy się w 2020 roku.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej