Aktualności

 1. Aktualność

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne laureatem konkursu „Kod Innowacji”!

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zostało nagrodzone za wykorzystanie kodów kreskowych, dzięki którym użycie wyrobów medycznych u pacjentów jest efektownie monitorowane. Organizatorem konkursu jest GS1 Polska.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Konferencja neurologiczna

  Klinika Neurologii Dorosłych UCK oraz Zakład Radiologii UCK Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Inicjatywą Angels zorganizowały 14 listopada br. konferencję szkoleniową dla personelu oddziałów udarowych, zakładów radiologii, oddziałów ratunkowych i administracji szpitali z obszaru Polski północnej.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Prof. Radosław Owczuk w Krajowej Radzie Transplantacyjnej

  Prof. Radosław Owczuk, konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, został powołany przez Ministerstwo Zdrowia do Krajowej Rady Transplantacyjnej.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  O szansie dla pacjentów z nadciśnieniem płucnym w TVP3

  O paleniu tytoniu i przede wszystkim o pierwszej w Polsce implantacji zestawu do regulacji przepływu na poziomie przedsionków serca, która daje szansę pacjentom z nadciśnieniem płucnym, opowiadał w TVP3 dr hab. n. med. Robert Sabiniewicz.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Movember w UCK

  W listopadzie zapuszczamy wąsy! Prym wiodą dyrektor naczelny Jakub Kraszewski, dyrektor ds. lecznictwa Tomasz Stefaniak oraz specjaliści z Klinika Urologii, którzy w ten sposób chcą podkreślić wagę profilaktyki raka jąder i prostaty. Listopad to miesiąc dedykowany tej tematyce.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Porody na Klinicznej

  Do końca tego roku porody będą się odbywały w szpitalu przy ul. Klinicznej. Przeprowadzka do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, jednego z najnowocześniejszych budynków szpitalnych w Polsce, planowana jest na początku 2019 roku.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatna kolonoskopia

  Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego polega na przeprowadzeniu kolonoskopii mającej wykryć ewentualne polipy lub nowotwory jelita grubego u osób bez objawów chorobowych. Badania są bezpłatne.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej