Aktualności

 1. Aktualność

  Nefroonkologia 2018

  Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na I Konferencję naukowo-szkoleniową Nefroonkologia 2018, która odbędzie się 5-6 października 2018 roku.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Trzecie urodziny Bohatera Borysa

  Już w niedzielę 23 września b.r. o godz. 11:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku porozmawiamy o chorobach rzadkich.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Światowy Dzień Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej

  W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej 23 września w Sopocie i Zakopanym odbędzie się akcja mająca na celu zwiększenie wiedzy na temat tej choroby w społeczeństwie. Podczas wydarzania będzie można wykonać pomiary lipodramu i inne badania.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Race for the Cure

  30 września br. na terenie Centrum Hewelianum odbędzie się międzynarodowy bieg Race for the Cure, który jest symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. UCK jest patronem medycznym wydarzenia.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Pilotażowy program leczenia udarów

  Klinika Neurologii Dorosłych UCK wśród 10 ośrodków Ministerstwa Zdrowia realizujących pilotażowy program inwazyjnego leczenia udarów niedokrwiennych mózgu.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Porody na Klinicznej

  Szpital przy ul. Klinicznej będzie funkcjonował do momentu, aż jego oddziały nie zostaną przeniesione do jednego z najnowocześniejszych budynków szpitalnych w Polsce – do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Przeprowadzka planowana jest w ostatnim kwartale 2018 roku.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatna kolonoskopia

  Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego polega na przeprowadzeniu kolonoskopii mającej wykryć ewentualne polipy lub nowotwory jelita grubego u osób bez objawów chorobowych. Badania są bezpłatne.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej