Aktualności

 1. Aktualność

  O Centrum Leczenia Raka Prostaty w TVP3

  O niedawno powstałym Centrum Leczenie Raka Prostaty UCK w Panoramie TVP3 Gdańsk opowiadają: dr hab. Marcin Matuszewski, ordynator Kliniki Urologii UCK, oraz dr Jakub Kłącz, który przyjmuje pacjentów w poradni.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Wielka Zbiórka Książek dla pacjentów

  Biblioteka Główna GUMed już po raz trzeci włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej – Wielkiej Zbiórki Książek. Celem kampanii jest tworzenie biblioteczek w szpitalach.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Nowy konsultant w dziedzinie kardiochirurgii

  Dr n. med. Maciej Brzeziński z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej został konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiochirurgii.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Kompleksowa diagnostyka i leczenie niepłodności

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne rozpoczęło realizację "Programu kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w Polsce", finansowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia. Celem głównym programu jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Nowa komunikacja wizualna szpitala UCK

  Nowoczesny szpital to znakomita infrastruktura i personel, a także miejsce, które sprawnie komunikuje się z otoczeniem. – Jako kluczowa placówka medyczna w regionie i jeden z największych szpitali w Polsce postanowiliśmy zadbać o usprawnienie tego elementu. Stąd zmiany wizerunkowe dotyczące naszego logo i narzędzi komunikacji – mówi dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Bezpłatna kolonoskopia

  Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego polega na przeprowadzeniu kolonoskopii mającej wykryć ewentualne polipy lub nowotwory jelita grubego u osób bez objawów chorobowych. Badania są bezpłatne.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Ćwiczenia przeciwpożarowe w UCK

  W ćwiczeniach brali udział Strażacy z Komendy Miejskiej w Gdańsku, pod dowództwem bryg. Krzysztofa Jakubowskiego. Przećwiczono ewakuację osób ze strefy zagrożenia, lokalizowanie i gaszenie pożaru. Strażacy odwiedzili także małych pacjentów.

  dowiedz się więcej