Aktualności

 1. Aktualność

  25-lecie pierwszego allogenicznego przeszczepu szpiku w UCK

  31 maja 2019 świętować będziemy 25-lecie pierwszego przeszczepienia allogenicznego szpiku kostnego dokonanego w Gdańsku. Podczas uroczystości, która odbędzie się z tej okazji, usłyszymy historię powstania Kliniki Hematologii i Transplantologii oraz dowiemy się, w jaki sposób funkcjonuje dzisiaj.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  PUNKT POBRAŃ LABORATORYJNYCH - zmiana lokalizacji!!!

  W sobotę 18 maja PUNKT POBRAŃ będzie nieczynny. Natomiast od poniedziałku 20 maja pacjentów zapraszamy do nowej lokalizacji w budynku CMN.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Wyroluj Raka

  Wyroluj Raka to coroczny przejazd na rolkach ulicami Gdańska. Tegoroczna, piąta już edycja jest zaplanowana na 24 maja o godz. 17.00 i rozpocznie się na Stadionie Energa.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Wybory do Parlamentu Europejskiego

  26 maja 2019 r. odbędą się Wybory do Parlamentu Europejskiego. Hospitalizowani pacjenci będą mogli głosować w Obwodowych Komisjach Wyborczych na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Szkoła Rodzenia - Uniwersytet dla Rodziców w UCK

  Nazwa „Uniwersytet dla Rodziców” wiele mówi o naszym projekcie, który nie jest tradycyjną szkołą rodzenia. Program powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie kadry położnych i pielęgniarek z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Głównym założeniem "Uniwersytetu dla rodziców" jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  UCK najbardziej innowacyjnym szpitalem w Polsce

  10 stycznia z rąk Ministra Zdrowia, podczas oficjalnej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odebraliśmy nagrodę w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital" .

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatne badanie USG jamy brzusznej

  W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym wystartował „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W szpitalu przebadanych bezpłatnie zostanie 1700 osób. Program zakończy się w 2020 roku.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej