Aktualności

 1. Aktualność

  Pierwszy przeszczep płuc na Pomorzu

  31 lipca 2018 roku w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym po raz pierwszy na Pomorzu przeczepiono płuca. 16 sierpnia 2018 roku odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Podziękowania z Ministerstwa Zdrowia dla prof. dr. hab. Jacka Jassema

  Minister Zdrowia dziękuje prof. dr hab. Jackowi Jassemowi z Kliniki Onkologii i Radioterapii za zaangażowanie i pracę nad wypracowaniem modelowych rozwiązań w onkologii.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Uniwersyteckie Centrum Kliniczne z lotu ptaka

  Postępy w budowie nowego budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej widoczne są gołym okiem. Jak wyglądają z lotu ptaka? Dzięki filmowi z drona można zobaczyć Uniwersyteckie Centrum Kliniczne z wyjątkowej perspektywy.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  „Jesteśmy bardzo blisko” – o przeszczepach wysp trzustkowych w UCK

  Już niebawem, jako aktualnie jedyny ośrodek w Polsce, Uniwersytecie Centrum Kliniczne zacznie przeszczepiać wyspy trzustkowe. O tym, dlaczego są one tak istotne dla pacjentów z cukrzycą insulinozależną i czy przeszczep może być małoinwazyjnym zabiegiem, opowiada prof. Piotr Trzonkowski, koordynator projektu, kierownik Zakładu Immunologii Klinicznej i Transplantologii GUMed.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  W "Panoramie" TVP3 o upałach

  Upały mogą być wyjątkowo niebezpieczne. Zapraszamy do obejrzenia materiału "Panoramy" TVP3, w której wypowiada się dr hab. n. med. Mariusz Siemiński, z-ca ordynatora Klinicznego Oddziału Ratunkowego UCK.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  Nowa komunikacja wizualna szpitala UCK

  Nowoczesny szpital to znakomita infrastruktura i personel, a także miejsce, które sprawnie komunikuje się z otoczeniem. – Jako kluczowa placówka medyczna w regionie i jeden z największych szpitali w Polsce postanowiliśmy zadbać o usprawnienie tego elementu. Stąd zmiany wizerunkowe dotyczące naszego logo i narzędzi komunikacji – mówi dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski.

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatna kolonoskopia

  Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego polega na przeprowadzeniu kolonoskopii mającej wykryć ewentualne polipy lub nowotwory jelita grubego u osób bez objawów chorobowych. Badania są bezpłatne.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej