Aktualności

 1. Aktualność

  W naszym szpitalu powstała "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom".

  Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest zapewnienie chorym dzieciom i ich opiekunom komfortowego miejsca do wspólnego spędzania czasu. Dwie piękne sale dla rodzin powstały w Klinice Neonatologii oraz Klinice Położnictwa.

  dowiedz się więcej

 2. Aktualność

  Konferencja dla Pielęgniarek

  9 maja br. w AGN GUMed odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa "Rola Pielęgniarek w Zespołach Transplantacyjnych". Obowiązuje rejestracja.

  dowiedz się więcej

 3. Aktualność

  Laboratorium - nieczynny Punkt Pobrań

  Informujemy, że w dniu 20 kwietnia 2019 Punkt Pobrań w budynku nr 8 będzie nieczynny.

  dowiedz się więcej

 4. Aktualność

  Innowacyjne urządzenie kardiochirurgów z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego

  Pierwszy polski zacisk uszka lewego przedsionka serca wykorzystywany jest u pacjentów z migotaniem przedsionków serca. Autorami projektu, przy współudziale Politechniki Gdańskiej, są prof. Jan Rogowski oraz dr Maciej Brzeziński, który tłumaczy, na czym polega wyjątkowość tego urządzenia.

  dowiedz się więcej

 5. Aktualność

  Uniwersytet dla Rodziców

  Nazwa „Uniwersytet dla Rodziców” wiele mówi o naszym projekcie, który nie jest tradycyjną szkołą rodzenia. Program powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie kadry położnych i pielęgniarek z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Głównym założeniem "Uniwersytetu dla rodziców" jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie.

  dowiedz się więcej

 6. Aktualność

  UCK najbardziej innowacyjnym szpitalem w Polsce

  10 stycznia z rąk Ministra Zdrowia, podczas oficjalnej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odebraliśmy nagrodę w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital" .

  dowiedz się więcej

 7. Aktualność

  Bezpłatne badanie USG jamy brzusznej

  W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym wystartował „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W szpitalu przebadanych bezpłatnie zostanie 1700 osób. Program zakończy się w 2020 roku.

  dowiedz się więcej

 8. Aktualność

  Szybka terapia onkologiczna

  Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. Z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna.

  dowiedz się więcej