KORONAWIRUS - testy

CENTRA TESTOWE COVID-19 - BADANIA NA NFZ

Najważniejsze informacje dotyczące naszych centrów testowych, aktualne czasy oczekiwania na infolinii, liczba wolnych miejsc na badanie, adresy i wskazówki dojazdu oraz najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami znajdziesz TUTAJ.


Jak to działa?

Testy są wykonywane po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania, na które może przyjechać samochodem osobowym (DRIVE-THRU) lub przyjść na piechotę (WALK-THRU). Przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymaz pobierany jest standardowo z nosogardzieli i za pośrednictwem kuriera przekazywany do WSSE w Gdańsku. Badania molekularne wykonywane są metodą RT-PCR. Pacjent wraca do domu, a o wynikach informowany jest telefonicznie przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku.

Wskazania do badania

Osoby, które mają gorączkę powyżej 38˚C oraz kaszel, obserwują utratę smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem, i mogą skorzystać z badania w samochodzie osobowym powinny zadzwonić na infolinię.

Rejestracja i godziny przyjęć  

Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu się z infolinią należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny). Godziny pracy rejestracji można znaleźć na stronie internetowej https://testcovid.uck.pl/index.php.

CENTRA TESTOWE DRIVE-THRU UCK

Do centrów DRIVE-THRU możesz przyjechać samochodem, nie należy wysiadać z auta.

- Centrum testowe przy budynku Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej, ul. Powstania Styczniowego 9B w Gdyni, lokalizacja: centrum funkcjonuje w namiocie rozstawionym obok Instytutu.

Profil na FB Centrum testowe Covid-19 drive-thru IMMIT

CENTRUM TESTOWE WALK-THRU i DRIVE-THRU UCK

Do centrum WALK-THRU i DRIVE-THRU możesz przyjść na piechotę lub przyjechać samochodem.

Punkt znajduje się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza 55 w Gdańsku, przy bramie wjazdowej obok Wydziału Historycznego.

Profil na FB Centrum testowe Covid-19 UCK Gdańsk


TESTY NA SARS-COV-2 - WERSJA ODPŁATNA

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wprowadziło do swojej oferty także odpłatne testy w kierunku SARS-CoV-2. Wykonywane są na terenie szpitala, przy ul. Dębinki, w bud. nr 6 (WEJŚCIE PRZEZ ŁĄCZNIK - il. mapa poniżej). Pacjenci, którzy chcą skorzystać z testu nie muszą przechodzić kwalifikacji ani dysponować skierowaniem (tak jak jest to wymagane w przypadku badań refundowanych przez NFZ).


Rejestracja wyłącznie telefoniczna:
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00
tel.  58 584-43-70
Wykonywanie badań:
od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00

Test SARS-CoV-2 RT PCR (wymaz)             
cena 350,00 PLN

PŁATNOŚĆ:
- realizowana wyłącznie przelewem, link do płatności przesyłany w momencie rejestracji

WYNIKI:

  • otrzymywane w przeciągu 24 h
  • do odbioru na stronie UCK, zgodnie z indywidualnym numerem zlecenia
  • wynik dostępny także w jęz. angielskim
  • na wyniku drukowany jest kod QR


Faktura VAT zostanie przesłana na podany adres.

Przygotowanie do badania:
wymaz jest pobrany po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie 3 godzin od ostatniego posiłku oraz co najmniej 2 godzin odstępu od podania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych. Nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa.

WAŻNE! - LOKALIZACJA:
Do budynku należy wejść ŁĄCZNIKIEM MIĘDZY BUDYNKAMI nr 4 i 5, następnie skręcić w prawo i przejść korytarzem - punkt pobrań znajduje się za schodami, po prawej stronie.

Badanie Antygen Sars-Cov-2

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oferuje testy antygenowe na COVID-19 metodą ilościową na analizatorze. Test LIAISON® SARS-CoV-2 Ag jest pomocny we wczesnej diagnostyce zakażenia SARS-CoV-2. Służy do oznaczania ilościowego antygenów białka nukleokapsydowego SARS-CoV-2 w wymazach z nosa (NS). Zanim dopuściliśmy go do użytkowania, wykonaliśmy porównania z wynikami badań wykonywanych metodą PCR (test molekularny) i uzyskaliśmy zadowalające rezultaty.


Test ma bardzo wysoką swoistość diagnostyczną, co oznacza, że dodatni wynik z wysokim prawdopodobieństwem wskazuje na aktywną infekcję wirusem SARS-CoV-2. Czułość kliniczna (wymaz z nosa): 97,1 % (dla próbek RTPCR dodatnich w ciągu pierwszych 10 dni od wystąpienia objawów). Swoistość kliniczna (wymaz z nosa) 100 % (dla próbek RTPCR dodatnich w ciągu pierwszych 10 dni od wystąpienia objawów).

Test ma niższą czułość niż PCR (test molekularny), co oznacza, że na podstawie wyniku ujemnego nie można ze stuprocentową pewnością wykluczyć infekcji. Dlatego taki wynik u pacjentów objawowych powinien być weryfikowany metodami molekularnymi. Wyniki testu wyrażane są w jednostce używanej do oznaczania aktywności wirusa TCID 50/ml. Im wyższa wartość TCID50, tym wyższe stężenie wirusa w badanej próbce.

Jak zrobić badanie?

Na badanie można zarejestrować się drogą telefoniczną pod numerem 58 584 44 60 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00 lub mailowo: antygen@uck.gda.pl (po wysłaniu przez pacjenta maila z numerem telefonu i terminem badania, pracownik laboratorium oddzwoni do niego i umówi na pobranie). Pobieranie materiału odbywa się w daw. Szpitalu Studenckim w Gdańsku przy al. Zwycięstwa 30, w godzinach 13:00-17.00.
Wyniki można odebrać osobiście lub online za pomocą kodu, który pacjent otrzyma podczas rejestracji. Wynik dostępny jest w dniu pobrania. Wydajemy je w języku polskim i angielskim.

Cena testu - 140 zł (brutto)Data aktualizacji: 02.04.2021