KORONAWIRUS - testy

Centrum testowe Covid-19 drive-thru UCK

Z punktu, który znajduje się przy Stadionie Energa Gdańsk, można skorzystać po rejestracji, przyjeżdżając samochodem.

Jak to działa?

Testy są wykonywane po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania, na które trzeba przyjechać samochodem osobowym. Co istotne, z samochodu nie należy wysiadać. Osoby przychodzące na piechotę, przyjeżdżające komunikacją miejską czy też rowerem nie będą mogły skorzystać z testu. Przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymaz pobierany jest standardowo z nosogardzieli i za pośrednictwem kuriera przekazywany do WSSE w Gdańsku. Badania molekularne wykonywane są metodą RT-PCR. Pacjent wraca do domu, a o wynikach informowany jest telefonicznie przez WSSE.

Wskazania do badania

Osoby, które mają gorączkę powyżej 38˚C oraz kaszel, obserwują utratę smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem, i mogą skorzystać z badania w samochodzie osobowym powinny zadzwonić na infolinię.

Rejestracja i godziny przyjęć   

Od 1 lipca 2020 roku Centrum testowe COVID-19 drive-thru UCK działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-10.00 oraz w niedzielę w godzinach 9.00-12.00. W sobotę Centrum jest nieczynne. Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu się z infolinią należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny) od poniedziałku do piątku w godzinach  9.00-15.00 od oraz w weekendy od  godz. 9.00-12.00.

Wskazówki dojazdu

Namiot, w którym wykonywane są badania, znajduje się tuż obok Stadionu Energa Gdańsk. Najprościej dojechać do niego, skręcając z ul. Marynarki Polskiej w ul. Żaglową, a następnie w prawo za Trzecim Urzędem Skarbowym.

Profil na FB Centrum testowe Covid-19 UCK Gdańsk

Centrum testowe Covid-19 walk-thru

Do centrum możesz przyjść na piechotę lub innym niż samochód środkiem transportu. Punkt, znajdujący się przy Uniwersytecie Gdańskim, rozpocznie swoją działalność w poniedziałek, 18 maja o godz. 13.00. Rejestrować można się od godz. 12.00.

Wskazania do badania

Na badanie powinny zgłosić się osoby, które mają gorączkę powyżej 38˚C oraz kaszel, obserwują utratę smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem. Przed pobraniem próbki pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymaz pobierany jest standardowo z nosogardzieli i  za pośrednictwem kuriera przekazywany do WSSE w Gdańsku. Badania molekularne wykonywane są metodą RT-PCR. Pacjent wraca do domu, a o wynikach informowany jest telefonicznie przez WSSE.

Rejestracja i godziny przyjęć

Testy są wykonywane po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania.

Centrum testowe MediMod przy UG działa od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00, natomiast w soboty w godz. 9.00-12.00. W niedzielę Centrum jest nieczynne. Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu się z  infolinią należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny) od poniedziałku do piątku w godzinach  9.00-15.00, w weekendy w godz. 9.00-12.00.

Wskazówki dojazdu

Punkt stanął na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 4 w Gdańsku (przy bramie wjazdowej obok Wydziału Nauk Społecznych).