KORONAWIRUS - testy

Centrum testowe Covid-19 drive-thru UCK

Dzwoniąc do call center UCK, można zarejestrować się do kilku punktów działających w formule drive-thru: przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni oraz w Słupsku i Chojnicach. Do badania, po wcześniejszej rejestracji,  trzeba przyjechać samochodem, z którego nie należy wysiadać.

Jak to działa?

Testy są wykonywane po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania, na które trzeba przyjechać samochodem osobowym. Co istotne, z samochodu nie należy wysiadać. Osoby przychodzące na piechotę, przyjeżdżające komunikacją miejską czy też rowerem nie będą mogły skorzystać z testu. Przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymaz pobierany jest standardowo z nosogardzieli i za pośrednictwem kuriera przekazywany do WSSE w Gdańsku. Badania molekularne wykonywane są metodą RT-PCR. Pacjent wraca do domu, a o wynikach informowany jest telefonicznie przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku.

Wskazania do badania

Osoby, które mają gorączkę powyżej 38˚C oraz kaszel, obserwują utratę smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem, i mogą skorzystać z badania w samochodzie osobowym powinny zadzwonić na infolinię.

Rejestracja i godziny przyjęć  

Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu się z infolinią należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny). Godziny pracy rejestracji oraz poszczególnych punktów testowych podane są w tabeli poniżej.

Wskazówki dojazdu

Centrum testowe przy Muzeum II Wojny Światowej, z lokalizacją przy ul. Władysława Bartoszewskiego 1 w Gdańsku, funkcjonuje w parkingu podziemnym, na poziomie G2.

Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej znajduje się przy ul. Powstania Styczniowego 9B w Gdyni. Namiot, w którym pobierane są wymazy, ustawiono tuż obok.

Profil na FB Centrum testowe Covid-19 UCK Gdańsk

Profil na FB Centrum testowe Covid-19 drive-thru IMMITcentrum testowe Covid-19 walk-thru UCK

Do centrum możesz przyjść na piechotę lub innym niż samochód środkiem transportu. Punkt znajduje się przy Uniwersytecie Gdańskim.

Wskazania do badania

Na badanie powinny zgłosić się osoby, które mają gorączkę powyżej 38˚C oraz kaszel, obserwują utratę smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem. Przed pobraniem próbki pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymaz pobierany jest standardowo z nosogardzieli i  za pośrednictwem kuriera przekazywany do WSSE w Gdańsku. Badania molekularne wykonywane są metodą RT-PCR. Pacjent wraca do domu, a o wynikach informowany jest telefonicznie przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku.

Rejestracja i godziny przyjęć

Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu się z infolinią należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny). Godziny pracy rejestracji oraz poszczególnych punktów testowych podane są w tabeli poniżej.

Wskazówki dojazdu

Punkt stanął na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 4 w Gdańsku (przy bramie wjazdowej obok Wydziału Nauk Społecznych).


Godziny funkcjonowania Centrów testowych COVID-19 oraz Covid Call Center w styczniu 2021
TESTY NA SARS-COV-2 - wersja odpłatna

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wprowadziło do swojej oferty odpłatne testy w kierunku SARS-CoV-2. Wykonywane są na terenie szpitala, przy ul. Dębinki, w bud. nr 6. Pacjenci, którzy chcą skorzystać z testu nie muszą przechodzić kwalifikacji ani dysponować skierowaniem (tak jak jest to wymagane w przypadku badań refundowanych przez NFZ).

Rejestracja wyłącznie telefoniczna:
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00
tel.  58 584-43-70
Wykonywanie badań:
od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00

Test SARS-CoV-2 RT PCR (wymaz)             
cena 350,00 PLN

PŁATNOŚĆ:
- realizowana wyłącznie przelewem, link do płatności przesyłany w momencie rejestracji

WYNIKI:

  • otrzymywane w przeciągu 24 h
  • do odbioru na stronie UCK, zgodnie z indywidualnym numerem zlecenia
  • wynik dostępny także w jęz. angielskim


Faktura VAT zostanie przesłana na podany adres.

Przygotowanie do badania:
wymaz jest pobrany po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie 3 godzin od ostatniego posiłku oraz co najmniej 2 godzin odstępu od podania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych. Nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa.

Lokalizacja:
Do budynku należy wejść łącznikiem między budynkami nr 4 i 5, następnie skręcić w prawo i przejść korytarzem - punkt pobrań znajduje się za schodami, po prawej stronie.


Data aktualizacji: 25.01.2021